Poradňa

Poradňa
Prvé čo treba spomenúť je strešný nosič, pretože autoboxy uchytávame (montujeme) na tyče strešného nosiča. Strešný nosič predstavuje pár nosných tyčí kovových alebo hliníkových, umiestnených priečne cez strechu auta. Podľa modelu automobilu sa uchytávajú o strešné pozdĺžniky (hagusy alebo lyžiny), do fixných bodov (závitov, kovadliniek) alebo za rám dverí. Strešné boxy Hapro je možné namontovať (uchytiť) na akúkoľvek značku strešných nosičov. Či už základným upínaním Master-Fit, Easy-Fit alebo pomocou T adaptéru do drážiek nosných tyčí.

Jednotlivé modely strešných boxov Hapro sa od seba líšia nielen cenou ale aj funkčnosťou a materiálovým prevedením. Preto na žiačiatok je dobré si vyšpecifikovať, čo všetko potrebujete prepravovať v strešnom boxe. Podľa toho potom začnite vyberať rozmer strešného boxu. Ak už viete približne aký veľký box potrebujete, treba sa zamerať na funkčnosť. Či vám stačí jednostranné otváranie, alebo zvolíte obojstranné otváranie, či si zvolíte jednoduché upínanie o strešný nosič pomocou klasických U strmeňou, pomocou rýchloupínaní Easy-Snap alebo komfortný Master-Fit.

Taktiež je dôležiťá váha vašeho nákladu. Boxy v ponuke sú s nosnosťou 50 kg a 75 kg. Pri používaní strešných boxov treba dodržať hlavne nosnosť strechy automobilu. Teda treba si od tejto nosnosti odčítať váhu samotného strešného nosiča a strešného boxu, kde vám potom vychádza koľko kg môžete naložiť.

Ak by ste chceli pomôcť pre vás vyšpecifikovať správny autobox, neváhajate nás kontaktovať:
 
Dotazníkový formulár.

E-mailová adresa:
Vaša otázka:
 

NAJBLIŽŠIA PREDAJŇA

 Použite mapu predajcov na vyhľadanie najbližšej predajne.     
VÝHODY PREDAJNÍ
Odporúčame našim zákazníkom navštíviť najbližieho predajcu.

Sortiment strešných nosičov,autoboxov, nosičov bicyklov patrí medzi špecifické produkty vo viacerých pohľadoch. Už základné strešné nosiče treba ladiť podľa príslušenstva, ktoré chcete prepravovať. Bicykle, batožina, lyže - každú prepravu pomocou nosných systémov si treba zladiť s modelom automobilu, aby ste sa nestretli s problémom, že neodvezieť to čo potrebujete alebo vás bude napr. strešný box obmedzovať pri otváraní zadných dverí. Preto vám odporúčame vyšpecifikovať si svoje požiadavky na prepravu a navštíviť naše partnerské predajne,kde vám odborne zdatný predajcovia poskytnú poradenstvo, služby montáže či servisu.